0_Македонија.ПорталПолитика

Османи ги прими копиите од акредитивните писма на новиот канадски aмбасадор Џајлс Норман

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска го прими Џајлс Норман, новоименуван вонредeн и ополномоштен амбасадор на Канада во Северна Македонија, со седиште во Белград, кој во оваа прилика ги предаде копиите на акредитивните писма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close