0_Македонија.Портал

Османи ги прими акредитивите од новиот кипарски амбасадор, Теофилакту

Министерот за надворешни работи Бујар Османи ги прими копиите од акредитивните писма од Деметриос Теофилакту, вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Кипар во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close