0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи-Гервала: Продлабочување на добрососедските односи во интерес на двете држави и нивната европска иднина

- Тема на разговор беа и нашите заеднички амбиции: како од регионален аспект, за унапредување на регионалната соработка, така и во однос на евроатлантските амбиции на двете земји, чија иднина ја гледаме како полноправни членки на Европската Унија и НАТО, нагласи Османи и ја пренесе искрената поддршка што Северна Македонија ја има за членството на Косово во евроатлантските механизми за соработка и интеграција.

Back to top button
Close
Close