0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Франкофонијата е додадена вредност во мултикултурниот мозаик на Северна Македонија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска имаше видео обраќање на 37-та министерската конференција на Франкофонијата, на која ја изрази својата целосна поддршка за трансформација на Франкофонијата, насочена кон поефикасно функционирање, засновано врз транспарентност, агилност и строгост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close