0_Maqedoni.Portal0_Sport,Portal0_Web_AktualeFutboll

Osmani: FFM nuk është institucion shtetëror dhe nuk ka obligime nga Marrëveshja e Prespës

Logoja dhe shkurtesa e emrit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM) e cila qëndron në fanellën kombëtare me të cilën futbollistët vendas do të luajnë në Kampionatin Evropian nuk janë në kundërshtim me Marrëveshjen e Prespës, u përgjigj pasdite Ministria e Punëve të Jashtme në Shkup në reagimin e djeshëm të Athinës zyrtare deri tek UEFA.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close