0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Османи: Европската перспектива на Западен Балкан – гарант за долгорочна стабилност и просперитет

На средбите се разговараше за иднината на регионот со фокус на регионалната соработка, при што Османи ја реафирмираше пораката дека евро-атлантската перспектива и интеграцијата на целиот регион останува недвосмислена определба на двете држави.

Back to top button
Close
Close