0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Osmani: Ende ka energji dhe besueshmëri procesi i eurointegrimit

Konstatim dhe vendim i rëndësishëm nga takimi i sotëm është se Sllovenia, presidenca sllovene e ndërmerr propozimin portugez dhe vazhdon të punojë në të me një jehonë të fuqishme të mbështetjes së 26 vendeve anëtare që është i paparë deri tani lidhur me çfarëdo çështje në Këshillin Evropian, ka thënë ministri për Punë të Jashtme, Bujar Osmani.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close