0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Ќе се допрецизираат одредени прашања од Договорот со Бугарија

Работни групи од Северна Македонија и од Бугарија на дневна основа работат на надминување на разликите на двете земји во однос на примената на Договорот за добрососедство, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close