0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи домаќин на косовската министерка за надворешни работи и дијаспора Гервала Шварц

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе биде домаќин на вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Република Косово, Доника Гервала Шварц.

Back to top button
Close
Close