0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи до Ландсбергис: Очекуваме почеток на преговорите со ЕУ и признание за досегашните напори

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари видео средба со неговиот колега од Република Литванија, министерот, Габриелиус Ландсбергис со акцент на европското досие на земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close