Svet.SlajderБалканДописници Свет

Османи: Дијалогот со Србија не може да биде приоритет за Косово пред да се обезбедат вакцините

Претседателката на Косово, Вјоса Османи порача дека за нејзината држава, во актуелната ситуација, не може да биде приоритет дијалогот со Србија, сè додека не се обезбедат потребните количества вакцини против Ковид-19, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close