0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи денеска и утре ќе учествува на министерскиот состанок на Северноaтлантскиот совет на НАТО

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска и утре ќе учествува на редовниот состанок на Северноaтлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за надворешни работи, што поради рестрикциите наметнати од пандемијата ќе се одржи преку видеоврска, соопшти Министерството за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close