0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Османи: Бугарија не ги спори идентитетските атрибути, договорот е соодветна рамка за решавање на разликите

Договорот со Бугарија е соодветна рамка која ги решава разликите меѓу нас и Република Бугарија. Тоа што треба да се направи понатаму е како да се создаде предвидливост и да се врати довербата во тој договор, рече вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close