0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Османи: Без разлика на предизвиците интеграцијата во ЕУ нема алтернативa

Реафирмирање на традиционалните и пријателски односи меѓу Република Северна Македонија и Црна Гора, нагласување на  подготвеноста да се изнајдат конкретни форми за збогатување на секторската соработка, особено во реалниот сектор - економијата, размената, туризмот..., биле во фокусот на денешната средба на министерот за надворешни работи Бујар Османи со неговиот црногорски колега Ѓорѓе Радуловиќ, во рамки на официјалната посета на Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close