0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderПолитика

Османи-Ал Нахјан во Абу Даби: Отвораме ново поглавје за засилена економска соработка

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на дводневната посета на Обединетите Арапски Емирати оствари средба со својот домаќин, Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка, неговата висост Шеик Абдула бин Зајед Ал Нахјан.

Back to top button
Close
Close