СветСвет.Портал

Ослободени раководителите на Фукушима

Јапонски суд денеска одлучи дека тројца поранешни директори на компанијата Токио Електрик Пауер не се виновни за професионална негрижа во несреќата во нуклеарката Фукушима во 2011 година.

Back to top button
Close
Close