СветСвет.Портал

Ослободени поголем дел од уапсените државни функционери во Мјанмар

Војската во Мјанмар ослободи поголем дел од уапсените државни и регионални функционери, објави агенцијата Синхуа, повикувајќи се на извор од армијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close