Европа

Ослободен сицилијанскиот мафијаш кој го уби судијата Фалконе

Џовани Бруска, мафијашот што ја активираше бомбата со која беше убиен судијата Џовани Фалконе во 1992 година, е ослободен од затвор по издржување на 25-годишната казна, што предизвика гнев кај семејствата на загинатите.

Back to top button
Close
Close