ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ослободен белорускиот новинар Шота

Главниот уредник на белорускиот портал „Hrodna.life“ Алексеј Шота денеска е ослободен откако вчера беше приведен во близина на неговиот дом

Back to top button
Close
Close