Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ослободен јапонскиот новинар кој беше приведен во Мјанмар

Јапонскиот новинар Јуки Китазуми, уапсен во април во Мјанмар под обвинение за ширење лажни вести, е ослободен и се враќа во татковината, јави новинската агенција Кјодо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close