Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Осквернавени десетици гробови со свастики во Фонтенбло

Повеќе од шеесет гробови на општинските гробишта во Фонтенбло се осквернавени по што е отворена истрага за нивното оштетување, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close