0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Јосифовски: Неправедно е финансиска помош да добијат само дел од угостителите, сите беа затворени со одлуката од 5 април

Претседателот на Независната угостителска комора Здравко Јосифовски смета дека е неправедно доколку финансиска поддршка добијат само  угостителските објекти чија примарна дејност е служење храна и пијалоци. Во одговор на новинарско прашање, Јосифовски нагласи дека сите угостителски објекти, без разлика дали нивната примарна дејност е угостителството или не, биле затворени со владината одлука од 5 април. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close