Дописници МКДОпштински вести

Оштетена урбана опрема во паркот кај Спомен костурницата во Неготино

Поединци прават штети во паркот кај Спомен костурницата во Неготино, реагираат од неготинското еколошко здружение ,,Ековита”.

Неготино, 18 септември 2020 (МИА) – Поединци прават штети во паркот кај Спомен костурницата во Неготино, реагираат од неготинското еколошко здружение  ,,Ековита”.

-Општествената одговорност треба да биде на повиско ниво, не смее со детската игра да се уништува најубавото место во градот. Расфрлано ѓубре и скршени клупи е секојдневниот декор, алармираат од Здружението.

Оттаму повикаа на поголема грижа кон урбаната опрема.свд/скс/

Back to top button
Close
Close