0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДРепортажа

Осамената „старица“ покрај пругата во Гостивар остана без иднина

Некогаш гордост на железницата и највисок објект во Гостивар. Воочлива од речиси сите делови од рамничарскиот град. Сега руина, непрепознатлива и обвиена со мистерија. Зошто оваа градба е тука, за што служела, од кое време ...? Одговори има малку на овие прашања. Кулата во непосредна близина на пероните на железничката станица Гостивар стана предизвик да се дознае и открие нејзината историја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close