Sport.SlajderTenis

Osaka u kthye në krye të VTA rang listës

- Japonezja Naomi Osaka përsëri është reketi i parë botëror, pasi u kthye në vendin e liderit të VTA rang listës. 

Londër, 12 gusht 2019 (MIA) – Japonezja Naomi Osaka përsëri është reketi i parë botëror, pasi u kthye në vendin e liderit të VTA rang listës.

Osaka e shtypi Eshli Barti e cila humbi në xhiron e dytë të Roxhers kupës, përderisa Osaka arriti deri në çerekfinale dhe fitoi numër të mjaftueshëm të pikëve.

Tani japonezja ka 6.417, përderisa Barti mbeti në 6.256.

Në TOP 5 janë edhe Karolina Plishkova, Simona Haleo dhe Kiki Bertens. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close