0_Спорт.ПорталТенис

Осака, Ѓоковиќ и Надал одлучни во намерата да учествуваат на ОИ во Токио

Јапонската тенисерка Наоми Осака и најдобрите двајца светски тенисери Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал денеска изразија решителна подготвеност да настапат на Олимписките игри (ОИ) во Токио, и покрај растечката резервираност во земјата околу организацијата на најголемиот спортски настап поради пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close