Тенис

Осака и Ѓоковиќ останаа на лидерските места на најновите рејтинг листи

На ранг-листите објавени денеска од страна на ВТА и АТП, на водечките места и натаму се Наоми Осака и Новак Ѓоковиќ и покрај тоа што ниту еден од нив не стигна до трофејот на турнирот во Синсинати.

Back to top button
Close
Close