СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Осака и околните префектури бараат јапонската Влада да ја прошири вонредната состојба

Градот Осака и околните префектури бараат јапонската Влада да ја прошири вонредната состојба во градовите на западот на земјата, со цел да се спречи понатамошно ширење на новиот коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close