0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Осака четвртфиналистка во Осака

Четвртиот рекет на светот, Јапонката Наоми Осака, избори четвртфинале на ВТА турнирот во Осака, победувајќи ја денес претставничката на Бугарија, Викторија Томова.

Back to top button
Close
Close