0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Осака ја прекина соработката со тренерот Џенкис

Јапонката Наоми Осака го отпушти тренерот Џермејн Џенкис, со кого работеше од февруари. Ова го објави самата атлетичарка на нејзиниот Твитер.

Back to top button
Close
Close