0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ѓоргиев: Целта не е промена на историјата, туку на учебниците

Задачата на заедничката бугарско-македонска комисија за историски и образовни прашања не е промена на официјалната историја, туку промена на напишаното во учебниците по историја од двете страни на границата, изјави професорот Драги Ѓоргиев, кој го предводи македонскиот тим.

Back to top button
Close
Close