Makedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Организаторите на протестот за „Монструм“ го прогласија протестот за завршен, дел од учесниците се обидуваат да предизвикаат инциденти

Организаторите по испорачаните барања го прогласија протестот за завршен. Дел од учесниците во протестот одбиват да се повлечат и фрлаат со различни предмети кон полицискиот кордон. Поединци од протестот се обидуваа да предизвикаат инциденти на протестот.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close