Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Организациите за човекови права ја тужат Белгија поради рестрикциите за Ковид-19

 Најголемата организација за човекови права на Белгија поднесе тужба против државата поради управувањето со здравствената криза кое, според организацијата, довело до прекршување на основните слободи на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close