Политички партии

Јорданов: Кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт во Штип, градот се развива, за разлика од сега

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов во вечерашното гостување во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија, одговарајќи на прашање дали е познат кандидатот за градоначалник во Штип, изјави дека се уште не е познато, но кој и да биде, Јорданов е дециден дека градот мора да продолжи да се развива, за разлика од сега со владеење на СДСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close