0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Јордан е благословен со раѓање на Нова Година

Велат, благослов од судбината е да се родиш прв во Новата година на одредена територија. Не се во голем број токму тие што ја имале таа среќа, да се родат заедно со Новата година. Младиот Јордан Лазов од Неготино, ја имал таа среќа, тој ќе наполни 24 години токму на новогодишната ноќ. Со задоволство прифати да ја сподели својата животна приказна за МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close