0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Орбан: Срамна е изјавата на Фон дер Лајен за правата на ЛГБТ во Унгарија

-Неодамна усвоениот унгарски закон ги штити правата на децата, ги гарантира правата на родителите и не се однесува на правата на сексуална ориентација на лицата над 18 години, па затоа не содржи никакви дискриминаторски елементи, се наведува во изјавата на Орбан .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close