ЕвропаЕвропа.Портал

Орбан: Миграциите се зло, тие се случуваат на организиран начин

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го повтори својот став дека миграциите се зло и дека се одвиваат на организиран начин, а Унгарија плаќа висока цена бидејќи, како што рече, „плива спротивно на доминантната европска политичка струја“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close