BallkanBallkan.Portal

Orban: Është shumë herët të flitet për shtyrje të zgjedhjeve lokale

Kryeministri i Rumanisë, Ludovik Orban sot deklaroi se është shumë herët të mendohet për shtyrje të zgjedhjeve lokale, që janë të caktuara për më 28 qershor.

Bukuresht, 16 mars 2020 (MIA) – Kryeministri i Rumanisë, Ludovik Orban sot deklaroi se është shumë herët të mendohet për shtyrje të zgjedhjeve lokale, që janë të caktuara për më 28 qershor.

Ai shtoi se varësisht nga situata me koronavirusin e ri do të sillen vendimet adekuate.

“E dini se e anuluam datën fillestare, që e konsideronim si të mirë, 14 qershorin, dhe në konsultime me partitë parlamentare, parimisht arritëm marrëveshje që zgjedhjet lokale të mbahen më 28 qershor. Do të shohim se si do të zhvillohet situata dhe do të vendosim nëse do t’i shtyjmë zgjedhjet apo jo, gjithashtu në konsultime me partitë parlamentare”, theksoi Orban.

Ai shtoi se është vështirë të parashihet se si do të përhapet koronavirusi i i. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close