Svet.SlajderСвет

Џорџ В. Буш ја критикува Републиканската партија на САД

Поранешниот републикански претседател Џорџ В. Буш ја критикуваше Републиканската партија дека станала изолационистичка и протекционистичка и оти има одреден степен на нативизам – идејата дека локалното население има природна предност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close