Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Општините и компаниите да ги искористат можностите на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот

Ги охрабрувам компаниите слободно да не контактираат, да предлагаат што сметаат дека е неопходно за да се реализираат нови инвестиции. Ние како Агенција, заедно со општините и со сите органи во државата ќе направиме се што е можно за да се олеснат сите процеси за реализација на инвестициите. Ова денеска го соопшти директорот на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот Дејан Павлески, кој се обрати на промотивниот настан со општините и компаниите од Пелагонискиот плански регион. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close