Дописници МКДОпштински вести

Општина Вевчани со инфраструктурни проекти ќе ги подобрува условите за живеење

Општина Вевчани со реализација на повеќе инфраструктурни проекти интензивно работи на подобрување на условите за живеење на жителите, истакна денеска градоначалникот Сашо Јанкоски.

Back to top button
Close
Close