Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Општина Софија воведува знаковен јазик во опслужувањето на глуви и слепо-глуви лица

Советодавен совет, во кој ќе учествуваат претставници на здруженијата на глувите, ќе работи на воведувањето бугарски знаковен јазик во административната служба за опслужување на глувите и слепи и глуви лица на територијата на општина Софија, одлучи денеска општинскиот совет на Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close