0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Општина Ново Село ќе набавува мобилна амбуланта за здравствени услуги

Општина Ново Село ќе набави возило за мобилна амбуланта за пружање здравствени услуги во населени места кои не можат да ги користат во местото на живеење, соопштија од Општината.

Back to top button
Close
Close