0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Општина Куманово објави оглас за партерно уредување, замена на фасадна столариија и централно греење за средното училиште „Наце Буѓони“

Општина Куманово објави јавен повик за партерно уредување на дворот на кумановското средно стручно училиште „Наце Буѓони“, за поставување на греење во работилницата, за замена на фасадна столарија на училиштето, информираа денеска од одделението за јавни набавки. Надлежните од училиштето, велат дека проектите се изработени и ги очекуваат најповолните изведувачи за да се санира дворот, да се постави греење и да се замени столаријата во училиштето.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close