Дописници МКДОпштински вести

Општина Куманово: Граѓаните и правните субјекти да поднесат даночна пријава за утврдување данок на имот и за комунална такса за фирма

Општина Куманово, сектор за даноци и такси, ги повика граѓаните и правните субјекти да поднесат даночна пријава за утврдување на данок на имот за 2021 година и пријава за утврдување на комунална такса за фирма (назив) на деловна просторија, односно деловна единица за 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close