Дописници МКДОпштински вести

Општина Куманово ги повика граѓаните да се пријават за субвенционирање на комунални услуги

Општина Куманово, Сектор за социјална заштита, денеска ги информираше граѓаните дека можат да поднесат барање за субвенционирање на комунални услуги. Субвенциите се наменети за повеќе категории граѓани, социјално ранливи групи. Барањата со потребната документација треба да се достават до архива на Општина Куманово, најдоцна до 15 февруари, годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close