Дописници МКДОпштински вести

Општина Крива Паланка ќе реализира два проекти од ИПА програмата за прекугранична соработка на ЕУ

Општина Крива Паланка на почетокот на 2021 година најави два успешно oдобрени проекти што ќе се имплементираат со финансиски средтсва од фондовите на Европската Унија во рамки на ИПА програмата за прекугранична соработка со Бугарија и Србија со кои ќе се развива туризмот во прекуграничниот регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close