Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани обезбеди 1,5 милион денари за чистење на одводните канали во полските села

Општина Кочани обезбеди 1,5 милион денари од сопствениот буџет за чистење на околу 3,5 километри земјени канали во рамничарските села Горни и Долни Подлог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close