0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Општина Кочани ќе инвестира 2,3 милиони денари за ревегетација на исечените дрва за уредување на коритото на Кочанска Река

Општина Кочани ќе инвестира 2,3 милиони денари од сопствениот буџет за ревегетација на стеблата што ќе се исечат со проектот за регулација и уредување на коритото на Кочанска Река кај локалитетот Бавчалук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close