Дописници МКДОпштински вести

Општина Кавадарци субвенционира набавка на велосипеди и еколошки грејни тела

Општина  Кавадарци  во рамки на буџетот субвенционира купување велосипеди и еколошки грејни тела. Вкупната сума е еден и пол милион денари. Ваква одлука изгласа денеска Советот на општината.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close